Popis
Po úspěšné sérii prutů RIVER TROPHY přichází společnost Delphin na trh s jejich přepracovaným nástupcem RIVER TROPHY NXT.
Tak jako předchozí verze i NXT je určena pro feederový lov říčních ryb v proudu řek, na místech, kde je nutné použít tuhý prut s vysokou vrhací zátěží. Díky 24T uhlíkovému pevnému blanku s ním dokážete zastavit i silné unikající ryby, přičemž však vůbec neztrácíte výhody feederového prutu. Blank disponuje vrhací zátěží až 180g, což umožňuje použít těžké feederové košíky, které jsou v říčním proudu nutností. Ve spodní části blanku nad rukojetí je hřbet prutu zesílen tmavou křížovou punčochou, jak tomu bylo v případě předchozího modelu. Na zbytek blanku byla použita technologie PowerWrap, která zaujme už při prvním kontaktu s prutem. Její podstata spočívá v dodatečném vinutí karbonu kolem blanku, kterým je dosaženo značné zvýšení pevnosti a odolnosti vůči přetížení, což v praxi znamená mnohem vyšší životnost a snížení náchylnosti na mechanické poškození. Jednotlivé díly prutu jsou zesílené ocelovým PowerJoin kroužkem, který minimalizuje možnost tříštivého poškození spoje.
RIVER TROPHY NXT disponuje kvalitními očky se SIC výplní a pevným sedlem navijáku. Jedním z nejzajímavějších prvků prutu je nesporně jeho do detailů propracovaná rukojeť. Navržená je z kombinace materiálů EVA a RUBBER CORK-u, což spolu vytváří designově nádherný celek. Vzhledem k povaze blanku se prut dodává se 2. karbonovými a 2. CarbonGlass špičkami se zvětšenými vodícími očky.
- Průměr blanku nad rukojetí: 14,5mm
- Počet oček (prut + špička): 6 + 5
- Rukojeť: EVA pěna + RUBBER CORK
- Délka rukojeti (od spodní části prutu po střed sedla): 50cm
- Špičky: 2xCarbonGlass (Light, Medium), 2xCarbon (Heavy, U-Heavy)
| Délka | 3,6 m |
| Hmotnost | 305 g |
| Počet dílů | 3 |
| Počet oček | 11 |
| Výrobce | DELPHIN |
| Zátěž | 200 g |
| Druh rybolovu | Feeder |
| Transportní délka | 126 cm |
| Typ rukojeti | Kombinovaná |
| Zátěž feederových prutů | Extra Heavy (+151 g) |
Parametry





